X

رویدادهای خبری

رویدادهای خبری

اخبار جاری | آرشیو | جستجو

ﺳﻪشنبه 28 اردیبهشت 1400
تعداد بازدید: 203
تعداد نظرات: 0

واکسیناسیون کرونای بیماران دیالیزی مجتمع دارویی درمانی هلال ایران

واکسیناسیون کرونای بیماران دیالیزی مجتمع دارویی درمانی هلال ایران

تعداد 136 نفر بیمار دیالیزی مجتمع دارویی درمانی هلال ایران امروز سه شنبه 28 اردیبهشت 1400 واکسن کرونا دریافت کردند.


به گزارش روابط عمومی مجتمع دارویی درمانی هلال ایران؛ دکتر اهورا احمدی مدیر درمان مجتمع دارویی درمانی هلال ایران گفت: تعداد کل بیماران بخش همودیالیز مجتمع دارویی درمانی هلال ایران 136 نفر است که 44 نفر آن ها خانم و 92 نفر آقا هستند و از آنجاییکه مجتمع دارویی درمانی هلال ایران وابسته به جمعیت هلال احمر می باشد؛ طی مکاتبات و پیگیری های متعدد با وزارت بهداشت و معاونت درمان دانشگاه شهید بهشتی موفق شدیم شرایطی را فراهم آوریم تا بیماران دیالیزی ما در محیط مجتمع واکسن کرونا دریافت نمایند.
احمدی با اشاره به پایین بودن سطح ایمنی بدن بیماران دیالیزی و شرایط خاص آنان افزود: با توجه به اینکه این افراد بد حال هستند، ترجیح دادیم که بیماران ما در محیطی که به آن عادت دارند و همچنین کارکنان بخش همودیالیز شناخت خوبی از شرایط آنان دارند، واکسن کرونا دریافت نمایند. بنابراین واکسن ها با هماهنگی های انجام شده و نظارت نمایندگان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، به تمامی بیماران دیالیزی تزریق گردید.
مدیر درمان مجتمع دارویی درمانی هلال ایران با ارائه توضیحاتی در خصوص مراحل تزریق واکسن کرونای سینوفارم گفت: واکسنی که در حال حاضر به بیماران دیالیزی ما تزریق می شود واکسن سینوفارم ساخت کشور چین می باشد. این واکسن در دو مرحله تزریق می شود که مرحله دوم بین 21 تا 28 روز از تلقیح دور اول انجام می گردد. 
 

 

تصاویر
  • واکسیناسیون کرونای بیماران دیالیزی مجتمع دارویی درمانی هلال ایران
دی ان ان