X

رویدادهای خبری

رویدادهای خبری

اخبار جاری | آرشیو | جستجو

یکشنبه 12 اردیبهشت 1400
تعداد بازدید: 28
تعداد نظرات: 0

اجرای طرح های پیشگیری از ازدحام در مجتمع و آزمایشگاه کرونا: جلوگیری از گستردگی زنجیره انتقال بیماری

اجرای طرح های پیشگیری از ازدحام در مجتمع و آزمایشگاه کرونا: جلوگیری از گستردگی زنجیره انتقال بیماری

رئیس مجتمع دارویی درمانی هلال ایران، مهم‌ترین فعالیت های این مجموعه را در راستای مقابله با بیماری کرونا تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی مجتمع دارویی درمانی هلال ایران؛ محمدتقی حسینی طباطبایی، رییس مجتمع دارویی درمانی هلال ایران گفت: همواره یکی از معضلات جدی جامعه ما از اواخر سال 98 بیماری کرونا بوده و امروز نیز در چهارمین پیک آن قرار گرفته ایم و آمار ابتلا و مرگ و میر متاسفانه زیاد است.
وی افزود: جمعیت هلال احمر اهداف بشردوستانه ای برای خود متصور؛ و تعریف کرده است که طبق آن ها موظف هستیم نقش خود را در مجتمع دارویی درمانی هلال ایران به منظور بیماریابی و پیشگیری ایفا کنیم. در همین راستا آزمایشگاهی در مجتمع راه اندازی شد که با تعرفه های مناسب تست های مربوطه را برای مراجعین به شیوه های مختلف انجام می دهد..
این مقام مسئول در جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: این آزمایشگاه یک مرکز قابل اعتماد برای تشخیص بیماری کرونا    می باشد که ذیل آن بستری نیز برای آموزش فراهم شده است. این مرکز در دی ماه 1399 افتتاح شد و با همت همکاران در 4 ماه گذشته روند توسعه را طی کرده و تا این لحظه مردم از خدمات ارائه شده راضی بوده اند و در حال انجام وظیفه در حوزه بیماریابی می باشد.
حسینی طباطبایی ادامه داد: طرح هایی نیز در دستور کار قرار گرفته است تا نتایج تست PCR ظرف مدت 6 ساعت آماده شود و در اختیار مراجعین قرار گیرد. کارشناسان در راستای پاسخگویی هر چه سریع تر به مراجعین خود تا ساعت 12 شب در محل آزمایشگاه حضور دارند. این آزمایشگاه در ایام نوروز نیز به صورت کامل فعال بود و فقط بجز روز سال تحویل، نمونه گیری و پاسخ گویی به شهروندان در تمام روزهای دیگر ایام نوروز به صورت کامل انجام شد.
وی افزود: خدمات در آزمایشگاه مجتمع دارویی درمانی هلال ایران مقرر شد تا با تعرفه خیریه وزارت بهداشت ارائه شود. این خدمات رسانی برای افرادی که توان حضور در مرکز را نیز نداشتند، صورت می گرفت و تیم ها به محل موردنظر افراد متقاضی برای نمونه گیری اعزام می شدند و در کم تر از 24 ساعت نیز به متقاضیان نتیجه آزمایش اعلام می شد. 
رییس مجتمع دارویی درمانی هلال ایران با اشاره به موضوع پیشگیری از ازدحام مراجعین در مجتمع و سایر مراکز آزمایشگاهی که می تواند زنجیره انتقال بیماری را گسترده تر کند؛ گفت: ما با مشارکت پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی و با در نظر گرفتن چارچوب های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همچنین نظارت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تصمیم گرفتیم تا با اجرای طرح "انجام تست بدون خروج از خودرو" از ازدحام جمیعت در مرکز آزمایشگاهی و به صورت حضوری جلوگیری کنیم تا از این طریق درصد انتقال بیماری تا حد زیاد و قابل کنترلی کاهش یابد. این طرح به این صورت است که افراد در نرم افزار "تهران تست" ثبت نام کرده و ساعت حضور آن ها جهت انجام تست مشخص و با خودروی شخصی خود به ایستگاه انجام تست مراجعه کرده و در همان محل بدون ازدحام، از آن ها تست گرفته می شود و در کم تر از 24 ساعت جواب آزمایش برای آن ها از طریق بارگذاری بر روی سایت و واتساپ ارسال خواهد شد. تعرفه آن نیز از رقم تعرفه خیریه کم تر است.
این مقام مسئول در مجتمع دارویی درمانی هلال ایران اظهار کرد: استقبال از این شیوه به علت سهولت و ایمنی بالا بسیار خوب بوده و در همین راستا تلاش می شود تا مراکز بعدی را در قسمت های جنوبی شهر و سپس در شرق تهران در مرکز مجتمع دارویی درمانی هلال ایران به بهره برداری رسانیم تا شهروندان این مناطق نیز در فضای باز و در کم ترین زمان بتوانند تست دهند.
حسینی طباطبایی با اشاره به شیوه هایی که پاسخ آزمایشات به شهروندان اعلام می شود، گفت: آن دسته از شهروندان که شماره تماس خود را ارائه دهند، از طریق پیامک به آن ها پاسخ داده خواهد شد و حتی زمان آزمایش را می توان از همین طریق اطلاع رسانی کرد. از طرف دیگر متقاضیان با استفاده از سایت "تهران تست" نیز می توانند به صورت اختصاصی جواب آزمایش خود را مشاهده کنند. آن دسته از شهروندانی که نیاز به نسخه فیزیکی جواب آزمایش دارند نیز، این نسخه به وسیله پست به محل سکونت آن ها فرستاده خواهد شد.
رییس مجتمع دارویی درمانی هلال ایران در پایان گفت: امروز در حال تلاش در راستای انجام تست کرونا در منزل نیز هستیم. امروز امکان حضور تیم تست گیری در منازل فراهم شده است. قراردادی نیز با نرم افزار بیماریاب بسته شده است و از این طریق نیز ماموریت ها انجام می شود و صرفا تعرفه به همراه یک هزینه جزئی دیگر دریافت می شود. امروز متخصصین ما در بحران ها می توانند نوآوری داشته باشند و کرونا نیز سبب شد تا راه های تشخیص بیماری و کمک به پیشگیری مورد بازبینی قرار گیرد. امید است با همراهی مردم روش های غیرحضوری از این پس جایگزین شود و نیاز به حضور در مراکز پرجمعیت برای انجام امور آزمایشگاهی نباشد.

 

تصاویر
  • اجرای طرح های پیشگیری از ازدحام در مجتمع و آزمایشگاه کرونا: جلوگیری از گستردگی زنجیره انتقال بیماری
دی ان ان