- دوشنبه ١٢ خرداد ١٣٩٩
گالری تصاویر
صفحه اصلی > اتاق عمل چشم 
اتاق عمل چشم

اتاق عمل چشم

این مرکز دارای 5 اتاق عمل با آخرین تکنولوژی ها و امکانات پیشرفته جراحی، مانیتورینگ علائم حیاتی و...و کادری ورزیده می باشد.  که به طور میانگین ماهانه 500 عمل جراحی نظیر کاتاراکت، آب سیاه، قرنیه، شبکیه، ویترکتومی،اکولوپلاستی و... را در محیطی آرام و مطمئن به سرانجام می رساند.( درآینده نزدیک با راه اندازی بیمارستان تخصصی هلال ایران تعداد  اتاق های عمل جراحی به ده اتاق افزایش می یابد.) از جمله مهم ترین اعمال جراحی چشم که در این مرکز با بالاترین کیفیت و بیشترین اثر بخشی انجام می پذیرند عبارتند اند: 

-جراحی کاتاراکت (آب مروارید) به روش فیکو

کدر شدن عدسی چشم که دارای شفافیت طبیعی می باشد را در اصطلاح آب مروارید می گویندو تنها راه درمان آن جراحی می باشد که از جمله اعمال جراحی موفقیت آمیز محسوب می شود. بهترین روش برای در مان این بیماری در حال حاضر روش فیکو بوده که در آن از امواج اولتراسونیک( مافوق صوت) برای شکستن عدسی استفاده شده  و ذرات شکسته شده به وسیله یک دستگاه مکش خارج می گردند و قسمت کپسول عدسی دست نخورده می ماند تا عدسی مصنوعی درون آن کار گذاشته شود. این مرکز با دستگاه  Infinitiکه جدید ترین نسل ماشین فیکو با تکنولوژی پیشرفته می باشد این خدمت را به عموم مردم ارائه می کند.

جراحی گلوکوم (آب سیاه)

در این بیماری عصب بینایی چشم آسیب دیده که در شرایط عدم درمان مناسب منجر به کوری می شود. این مرکز با سوابق اجرایی درخشان در این زمینه و به کار گیری فوق تخصصان این رشته و تیم مجرب اتاق عمل گام های موثری در تشخیص و درمان این بیماری برداشته است.

عمل جراحی ویترکتومی

در حال خاضر این نوع جراحی در سطح گسترده و مطابق با آخرین دستاورد های علمی روز دنیا ، توسط تیم پزشکی متبحر در اتاق های عمل مجهز به دستگاه های مدرن همچون ملینیوم و آکوروسکه پر سرعت ترین دستگاه های ویترکتومی می باشد به عموم مراجعه کنندگان عزیز در این مرکز ارائه می شود این عمل در واقع نوعی جراحی است که برای درمان برخی اختلالات شبکیه و زجاجیه مانند رتینوپاتی دیابتی، مواردی از جدا شدگی شبکیه، سوراخ ماکولا، جراحت شدید چشم و... مورد استفاده قرار می گیرد.

بلفاروپلاستی( عمل زیبایی چشم) استرابیسم( رفع لوچی چشم)  Collagen Cross Linkingبرای درمان قوز قرنیه و...از جمله اعمالی هستند که در مرکز تخصصی و فوق تخصصی چشم پزشکی مجتمع دارویی درمانی هلال ایران با تخصص و تبحر پزشکی آن انجام می پذیرد.

کراس لینکینگ  Cross Linking

در این عمل با ایجاد پیوند های عرضی بیشتر در قرینه فرد مبتلا به کراتوکونوس( قوز قرنیه) باعث استحکام بیشتر آن می شود.

 

 

 

 

 

اتاق عمل لیزیک ، لازک و PRK

دوربینی ، نزدیک بینی و آستیگماتیسم که در اصطلاح آن را عیوب انکساری می نامیم ، مشکلاتی هستند که بسیاری از افراد با آن مواجه بوده و در صدد رفع آن می باشند. در اتاق عمل لیزیک این مرکز تیم پزشکی متشکل از پزشکان متخصص، فوق متخصص، صاحب نظر با تبحر در این زمینه، کارشناسان خبره بینایی سنجی و ... با استفاده از دستگاه  Wave light ex 500 Allegretto که کارآمدترین، دقیق ترین و ایمن ترین دستگاه در عمل های مربوطه و تکنولوژی آن به گونه ای طراحی شده که قادر است انحنای طبیعی اولیه قرنیه را حفظ نموده و با ایجاد سطح انحنای کاملاً منظم و یکنواخت کیفیت بینایی را تضمین نماید ، توانسته سوابق درخشانی ، از خود بر جای بگذارد.

 

·   لیزیک :  تاباندن لیزر در ضخامت قرنیه پس از برش و جداسازی 1/4 ضخامت قدامی قرنیه که طی انجام آن انحنای قرنیه تغییر یافته و عیوب انکساری برطرف می شود را لیزیک می گویند.

·   PRK:  در این روش سطح قرنیه را به آرامی کنار زده و سپس لیزر بطور مستقیم به سطح جلویی قرنیه تابانده می شود. در PRKیا فتوریفراکتیو کراتکتومی از هیچگونه چاقو و یا تیغ جراحی برای برش قرنیه استفاده نمی شود.

·   لازک : لازک روشی دیگر از اصلاح شماره چشم ها توسط لیزر و نوع تغییر یافته PRKمی باشد که در آن لایه ای از قرنیه برش داده نشده و فقط سطح قرنیه ( اپی تلیوم ) به کمک الکل برداشته می شود و سپس قرنیه مستقیماً تحت تأثیر لیزر قرار می گیرد. 

 
۷۷۳۳۶۰۰۶-۹ ۰۲۱
 
سامانه پیامکی ۲۰۰۰۷۷۳۳۶۰۰۶
 
info@helalclinic.com
 
بازديدکنندگان اين صفحه: 8136 بازديدکنندگان امروز : 296 کل بازديدکنندگان : 1907945 بازديدکنندگان آنلاين : 4

تمامی حقوق این سایت متعلق به مجتمع دارویی درمانی هلال ایران می باشد.