- دوشنبه ٠٢ ارديبهشت ١٣٩٨
گالری تصاویر
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > حضور در حرم مطهر به اعضا خانواده بزرگ هلال احمر روحیه تازه ای برای خدمت به مردم می دهد


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس جمعیت هلال احمر در مراسم تجدید میثاق با آرمان های امام راحل (ره) بیان کرد:

حضور در حرم مطهر به اعضا خانواده بزرگ هلال احمر روحیه تازه ای برای خدمت به مردم می دهد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، دکتر علی اصغر پیوندی، رئیس جمعیت‌هلال‌احمر در مراسم تجدید میثاق خانواده بزرگ جمعیت هلال احمر با آرمان های بیان گذار جمهوری اسلامی ایران با  ابراز خرسندی از حضور در اعیاد مبارک شعبانیه و هفته جهانی صلیب‌سرخ و هلال‌احمر در این مرقد مطهر عنوان کرد:امیدوارم این تجدید پیمان، روحیه‌ مضاعفی برای امدادگران، جوانان و کارکنان جمعیت هلال‌احمر به دنبال داشته باشد.

 

دکتر پیوندی با بیان اینکه ما در هفته هلال احمر قرارداریم؛ افزود: هدف ما در این هفته نزدیکی به مردم و تبیین آرمان‌ها و اهداف جمعیت هلال‌احمر برای مردم است.

 

پیوندی ادامه داد:« هلال‌احمر نهادی است از جنس مردم، برای مردم و به خاطر خدمت به مردم؛ امیدواریم در این راه امانتدار خوبی باشیم و در مواقع خطر یاری‌گر مردم شویم.

 

همخوانی اهداف نهضت صلیب‌سرخ با تعالیم دینی

 

رئیس جمعیت‌هلال‌احمر در ادامه با اشاره به اهداف نهضت صلیب‌سرخ و هلال‌احمر و همخوانی آن با تعالیم دینی گفت: ما در جمعیت هلال‌احمر اهدافی همچون توجه به کرامت انسانی به عنوان اشرف مخلوقات، تلاش برای سلامت انسان‌ها فارغ از رنگ و نژاد و پوست، ترویج صلح و دوری از خشونت و بشردوستی را دنبال می‌کنیم.

 

پیوندی با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر در حدود 2 میلیون داوطلب دارد، افزود: اساس فعالیت هلال‌احمر یک کار داوطلبی است؛ جمعیت هلال‌احمر یک نهاد امدادی فرهنگی اجتماعی  است و وظایف بسیاری را برعهده دارد؛ در هر گوشه از کشور، هر دردمندی و نیازمندی که به یاریگری نیاز دارد، وظیفه هلال احمر است   که حاضر شود  و آنچه می تواند را برای او انجام دهد و ما به این وظیفه افتخار می‌کنیم.

 

پیوندی در ادامه با اشاره به حوادث تلخ نیمه دوم سال ۹۶ کشور گفت: فعالیت‌های هلا‌ل احمر در این حوادث نشان می دهد که هلال احمر همیشه در کنار مردم است.  فعالیت هایی که برخاسته از آموزه‌های دینی، تعالیم اسلامی و روحیه نیکوکاری و نوع دوستی ما ایرانیان است.

 

هلال ایران، شناخته شده در دنیا

 

پیوندی با اشاره به فعالیت‌های جمعیت‌هلال احمر در سطح ملی و بین‌المللی گفت: جمعیت هلال‌احمر امروز، عضو  ۲۰ کشور برتر جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال احمر در دنیا است و این نتیجه حضور مدیران و اعضای این جمعیت در طول این ۹۵ سال بوده است.

 

پیوندی  ضمن قدردانی از تمام افرادی که در جمعیت هلال‌احمر در طول این سالیان حضور داشتند گفت: امروز با توجه به تلاش این عزیزان، جمعیت هلال‌احمر می‌تواند به عنوان یک نهاد توانمند در کشور خدمت کند.

 

کار هلال احمر کار انسانی و اسلامی

 

دکتر پیوندی در ادامه به بیانات حضرت امام خمینی(ره) در خصوص جمعیت هلال احمر نیز اشاره داشت و گفت: حضرت امام (ره) فرموده اند کار هلال‌احمر کار انسانی، اسلامی است. همچنین مقام معظم رهبری چندین بار تاکید داشته اند که کارهای که در هلال‌احمر صورت می گیرد دقیقا مطابق تعالیم دینی و اسلامی است.

 

  رئیس جمعیت هلال‌احمر در ادامه ضمن تاکید بر ضرورت پایبندی بر آرمان‌های حضرت امام و انقلاب  افزود:« امیدواریم بتوانیم با ارتقا این نهاد در نهایت به مردم نزدیکتر شویم و خدمتگزار بهتری برای مردم باشیم.

 

پیوندی با بیان اینکه در

آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی هستیم، گفت: همه در این انقلاب رشد کردیم  و امیدوارم چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی با شکوه‌تر از هر سال برگزار شود.

 

نزدیک‌تر به مردم

 

پیوندی در مراسم تجدید میثاق با امام راحل (ره) با بیان اینکه امیدواریم توانسته باشیم اهداف‌مان را در هفته هلال‌احمر به خوبی برای مردم تشریح کرده باشیم، گفت: ما تمام تلاش خود را می‌کنیم تا به مردم نزدیک‌تر شویم و به مردم آموزش های لازم  را بدهیم که چگونه در حوادث از خود مراقبت کنند؛  اگر همه تلاش‌های ما تنها منجر به نجات جان یک انسان هم شده باشد، این تلاش‌ها و فعالیت ارزشمند بوده است.

 

دکتر پیوندی در ادامه به خدمات هلال‌احمر در زلزله کرمانشاه، حادثه دنا و برف و کولاک اخیر اشاره کرد و ادامه داد: «خدمات هلال‌احمر تنها نه در سطح ملی که در سطح بین‌المللی هم نمایان است، در سیل پاکستان، قحطی سومالی و در کمک به مردم مظلوم میانمار جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی گام اول را برداشته است.

 

پیوندی ادامه داد:تمام  این  فعالیت‌ها با تلاش امدادگران و جوانان ما که نشات گرفته از روحیه داوطلبی و نیکوکاری است صورت گرفته است.


١١:١١ - پنج شنبه ٢٠ ارديبهشت ١٣٩٧    /    شماره : ٢٣٨٧    /    تعداد نمایش : ٣٥١تهرانپارس - خیابان جشنواره - بعد از چهارراه سید الشهدا
۷۷۳۳۶۰۰۶-۹ ۰۲۱
سامانه پیامکی ۲۰۰۰۷۷۳۳۶۰۰۶
info@helalclinic.com
بازديدکنندگان اين صفحه: 323531 بازديدکنندگان امروز : 802 کل بازديدکنندگان : 1489582 بازديدکنندگان آنلاين : 1

تمامی حقوق این سایت متعلق به مجتمع دارویی درمانی هلال ایران می باشد.