- دوشنبه ٠٤ تير ١٣٩٧
گالری تصاویر
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > راه اندازی مراکز جامع تصویربرداری، توانبخشی و درمان سرطان/ بیمارستانی که بعد از ۱۸ ماه دوباره آغاز به ساخت کرد


  چاپ        ارسال به دوست

مدیرعامل مجتمع دارویی و درمانی هلال ایران از چشم اندازهایی می گوید که در طرح تحول سلامت نتیجه داد

راه اندازی مراکز جامع تصویربرداری، توانبخشی و درمان سرطان/ بیمارستانی که بعد از ۱۸ ماه دوباره آغاز به ساخت کرد

طرح تحول سلامت، به عنوان یکی از سیاست های اصلی دولت در حوزه سلامت گرچه با استقبال خوبی از سوی مردم روبه رو شد اما مشکلاتی را برای مراکز درمانی ایجاد کرد. مشکلاتی که تنها با تدبیر مناسب از سوی مسئولان مراکز می توانست مرتفع شود. مثل تدابیری که مدیر عامل مجتمع دارویی و درمانی هلال از آنها به عنوان برنامه ریزی برای کاهش فشار ناشی از این طرح به مجتمع یاد می کند و معتقد است با ارائه خدمات گسترده‌تر، تلاش شده تا رضایتمندی بیشتر مردم حاصل شود .

به گزارش روابط عمومی مجتمع دارویی درمانی هلال ایران به نقل از خبرگزاری سلامت، دکتر حمید چوبینه معتقد است یکی از مهم‌ترین موضوعات مطرح در این طرح، توان کم سازمان‌های بیمه گر در پرداخت مطالبات مراکز درمانی و کاهش تعرفه های مراکز درمانی است. او می گوید:« مراکزی مثل مجتمع دارویی و درمانی هلال که خودگران به حساب می آید و امکانات دولتی و بودجه ای ندارد، در این طرح می توانست دچار مشکلات عدیده ای شود که خوشبختانه با سیاست های تدبیر شده، توانستیم تا حدودی با مشکلات ناشی از این طرح دست و پنجه نرم کنیم. چرا که این طرح نه تنها سیاست اصلی دولت بود، بلکه مورد توجه مسئولان بلند پایه کشور نیز قرار گرفت و در واقع خواسته عمومی و اجتماعی را برای کاهش هزینه های سلامت و درمان در پی داشت.»

راه اندازی مرکز جامع تصویربرداری در شرق تهران

چشم اندازهای توسعه ای از دیگر مباحثی است که دکتر چوبینه به آن اشاره می کند و می گوید:« در این زمینه سه چشم انداز در عرصه درمانی داشتیم که مهم ترین آن راه اندازی مرکز جامع تصویربرداری در مطنقه شرق تهران بود که بعد از اخذ مجوزهای لازم از سوی وزارت بهداشت، اقدامات اولیه برای تاسیس این مرکز ایجاد شده و امیدواریم تا یک سال آینده به بهره برداری برسد. راه اندازی مرکز جامع توانبخشی، دیگر چشم انداز ما بود که در ابتدا با راه اندازی مرکز فیزیوتراپی و اخذ مجوز، فعالیت اولیه در این خصوص آغاز شده و درصدد هستیم تا با اخذ پروانه بهره برداری، به زودی فعالیت تخصصی این مرکز را در منطقه شرق تهران آغاز کنیم.»

مرکزی جامع برای درمان سرطان

مرکز جامع درمان سرطان دیگر چشم اندازی است که مدیرعامل مجتمع دارویی و درمانی هلال ایران از برنامه ریزی برای راه اندازی آن صحبت به میان می آورد و امید دارد با همکاری بخش خصوصی یا سرمایه گذاری هلال احمر و یا حتی کمک خیرین به زودی مورد افتتاح قرار گیرد. دکتر چوبینه همچنین به تلاش های صورت گرفته از دو سال گذشته تا کنون در مجتمع دارویی و درمانی هلال ایران اشاره می کند و می گوید:« راه اندازی مرکز ژنتیک سلامت مادر ،کودک و جنین که در واقع تکمیل کننده خدمات دردمان ناباروری به حساب می آید، از دیگر اقداماتی است که در راستای ارائه خدمت گسترده تر در ستور کار قرار گرفت. با تدابیر اندیشیده شده، مجوز لازم راه اندای بانک خون برای ارائه خدمت مناسب تر به بیماران دیالیزی و همچین بیماران ناباروری که برای سازگاری های خونی باید به سایر بیمارستان ها مراجعه می کردند، اخذ شد.

رشد گسترده هتلینگ مجتمع دارویی و درمانی هلال

خدمات بخش هتلینگ مجتمع دارویی و درمانی هلال ایران نیز در دو سال گذشته پیشرفت مناسبی داشته است. پیشرفتی که باعث رشد ۱۵ درصدی در جذب بیمار شده است. مدیر عامل مجتمع دارویی و درمانی هلال ایران به سیاست های اتخاذ شده در این خصوص اشاره می کند و می گوید:« با توجه به برنامه ریزی های انجام شده اتاق های هتلینگ مجتمع از ۸ به ۳۸ عدد با ظرفیت اشغال ۵۰ درصدی افزایش پیدا کرده است. دریافت مجوز iso 2015  و همچنین مجوز پذیرش بیماران بین المللی (IPD) از وزارت بهداشت از دیگر موفقیت هایی بوده که با توجه به سطح خدمات ارائه شده، باعث شد به عنوان نماد برتر کشورهای جهان اسلام در حوزه توریسم درمانی مطرح شده و گواهینامه های مربوطه را دریافت کنیم.»

تلاش برای افتتاح بیمارستان ۵۰ تخت خوابی

مدیر عامل مجتمع دارویی و درمانی هلال ایران همچنین از افتتاح بیمارستان ۵۰ تخت خوابی خبر می دهد و می گوید:« این بیمارستان بعد از حدود ۳۰ درصد پیشرفت در ساخت نیمه کاره رها شده بود و با برنامه ریزی های انجام شده بعد از ۱۸ ما توقف، مجوز لازم برای ادامه فعالیت و گسترش فضا گرفته شد و در صورت جذب بودجه و کمک خیرین کمتر از یک سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.»

دکتر چوبینه همچنین به راه اندازی دفتر مشاوره، تکریم و حمایت از بیماران اشاره می کند و می گوید:« با توجه به فعالیت این دفتر، در سال گذشته بیش از ۱۰ میلیارد ریال به بیماران کم بضاعت و بی بضاعت کمک مالی با ارئه تخفیف های مناسب و یا عدم دریافت هزینه، صورت پذیرفت. افزایش ظرفیت در بخش دیالیز از دیگر اقداماتی بود که در کنار افزودن شیفت شب بخش، در دستور کار قرار گرفت تا اقدام اساسی در تسریع روند بازگشت بیماران دیالیزی به ویژه افراد شاغل صورت پذیرد.


١٢:٢٦ - يکشنبه ١٢ شهريور ١٣٩٦    /    شماره : ٢٣١٤    /    تعداد نمایش : ٣٠٨تهرانپارس - خیابان جشنواره - بعد از چهارراه سید الشهدا
۷۷۳۳۶۰۰۶-۹ ۰۲۱
سامانه پیامکی ۲۰۰۰۷۷۳۳۶۰۰۶
info@helalclinic.com
بازديدکنندگان اين صفحه: 263210 بازديدکنندگان امروز : 928 کل بازديدکنندگان : 1192903 بازديدکنندگان آنلاين : 9

تمامی حقوق این سایت متعلق به مجتمع دارویی درمانی هلال ایران می باشد.