X

کلینیک فوق تخصصی چشم پزشکی

كلينيك فوق تخصصي چشم پزشكي مجتمع دارويي درماني هلال ايران بزرگترین مرکز چشم پزشکی در شرق تهران می باشد. این کلینیک با استعانت از خداوند و بهره گیری از حضور بیش از 50 پزشک حاذق و مجرب در زمینه های فوق تخصصی قرنيه، شبكيه، اكولوپلاستیک (جراحی پلک)، استرابیسم (انحراف چشم)، گلوكوم (آب سیاه) توانسته است طی دو دهه گذشته تجارب موفقیت آمیزی در رفع انواع بیماری ها و مشکلات چشم در کارنامه خود به ثبت برساند.
همراهی تیم متخصص و کارآزموده اپتومتری، پرستاری و درمانی در کنار بهترین چشم پزشکان و نیز استفاده از تجهیزات و دستگاه های مدرن ما را در راستای خدمت رسانی به هموطنان عزیزمان سربلند کرده است.
ارائه خدمات پاراکلینیکی حوزه های مختلف چشم پزشکی در این کلینیک تدبیری است که با نیت احترام به وقت مراجعین، سهولت دسترسی شما را به اقدامات تشخیصی و درمانی فراهم نموده است.
این کلینیک دارای 8 مطب مجزا می باشد که کارکنان خدوم آن در دو نوبت صبح و بعدازظهر از ساعت 7:00 صبح لغایت 18:00 پذیرای عموم مردم هستند.  
خدمات پاراکلینیکی که مجتمع به شما مراجعین محترم ارائه می دهد:

 

  • آنژیوگرافی فلورسئین چشم
  • عکس چشم OCT
  • لیزر PRP
  • لیزر PDT
  • لیزر MPC
  • ليزر Yag Capsulotomy
  • ليزر YAG PI Iridotomy Laser

 

 

آنژيوگرافي فلورسئين چشم

این خدمت؛ تصويربرداري از شبكيه چشم با استفاده از تزريق فلورسئين به وريد بازو مي باشد، که از طريق آن مشكلات بيماري هاي شبكيه چشم تشخيص داده مي شود. هم اكنون اين كلينيك با استفاده از دستگاه مجهز و پيشرفته HEIDEL BERG اين خدمت را ارائه مي نمايد.

PRP: Pan Retinal Photocoagulation

اين نوع ليزر در افراد ديابتي در مرحله رتينوپاتي (خونريزي عروق شبكيه) كاربرد دارد. با استفاده از این ليزر قسمت بزرگي از شبكيه كه دارای عروق ناكارآمد و مولد عروق جديد است از بین می رود. انجام این لیزر باعث حفظ ديد بيمار و پيشگيري از كم بينايي و نابينايي مي شود.

OCT: Optic Coherence Tomography

يك سيستم تشخيصي براي تصويربرداري از لايه هاي شبكيه چشم انسان است و به ارزيابي و كنترل بيماري هاي مختلف شبكيه مثل دژنراسيون ماكولا ناشي از سن، رتينوپاتي ديابتي و گلوكوم كمك مي كند.

ليزر PDT: Photo Dynamic The Rapy

اين شيوه درماني براي افرادي كه دچار نشتي عروق شبكيه به خصوص در ناحيه مركز بينايي شده اند مورد استفاده قرار مي گيرد. این لیزر از طریق تزريق دارويي كه به نور ليزر حساس مي باشد؛ انجام مي گيرد.

ليزر YAG PI (Iridotomy Laser)

از اين روش براي بازكردن زاويه ي بسته ي چشم جهت پيشگيري از گلوكوم (آب سياه) توسط دستگاه YAG استفاده مي شود

ليزر ماکولار فتوکواگولاسیون MPC:

این نوع لیزر در زمان خونريزي ناحيه مركز بينايي در بيماران ديابتي كاربرد دارد

ليزر Yag Capsulotomy

زماني كه بعد از عمل آب مرواريد (كاتاراكت چشم) لنز استفاده شده كدر يا كثيف مي شود، از اين نوع ليزر استفاده می گردد.

 

   

دی ان ان