X

بخش فوق تخصصی همودیالیز

بخش دياليز هلال ايران در اولین ماه از تابستان سال 1381 فعالیت خود را آغاز نمود. استفاده از محلول بيكربنات و صافي هايفلاكس برای اولین بار در ایران توسط بخش همودیالیز مجتمع دارویی درمانی هلال ایران صورت گرفت.


ما افتخار این را داریم که اولین دستگاه HDF را با روش نوین دیالیز (همودیافیلتریشن) در این بخش نصب و راه اندازی کرده ایم. بخش همودیالیز مجتمع دارویی درمانی هلال ایران همچنین مجهز به استفاده از سيستم تصفيه آب (RO) و پخش محلول سانترال (CDS) می باشد.


رعايت بالاترين استاندارد هاي دياليز از جهت افزايش كفايت دياليز بيماران، كنترل عفونت، انجام آزمايشات كامل دياليز به صورت ماهيانه، ويزيت منظم متخصص نفرولو‍‍‍ژي به صورت هفتگي و ويزيت روزانه پزشك عمومي، انجام واكسيناسيون هپاتيت B، پيگيري منظم دارو درماني بيماران، آموزش در زمينه تغذيه، مراقبت از راه هاي عروقي و غیره از جمله امتیازات بخش همودیالیز مجتمع دارویی درمانی هلال ایران می باشد.


وجود درمانگاه هاي مختلف در مجتمع دارویی درمانی هلال ایران از جمله: قلب، غدد، داخلي، مغز و اعصاب، عفوني،  اورولوژي، زنان، پوست، چشم پزشكي، شنوايي سنجي و دندانپزشكي شرایطی را فراهم آورده تا در صورت نیاز بیماران دیالیزی، اقدامات درمانی به سرعت و آسانی برای آنان انجام گردد.
از دیگر امکانات ما فعالیت واحدهای سونوگرافي، راديولوژي، آزمايشگاه های مجهز مولکولی، تشخیص طبی و ژنتیک مي باشد كه در صورت لزوم، بیماران دیالیزی به سهولت به این واحدها ارجاع می شوند.


در این بخش پرستاران و کادر درمانی دلسوزانه و صبورانه در کنار تعداد 140 بيمار دیالیزی در دو شیفت صبح و عصر مشغول خدمت رسانی هستند.
مدیران مجتمع دارویی درمانی هلال ایران با همکاری کادر متعهد بخش همودیالیز با برگزاري اردوهاي تفريحي، بهره مندی از سيستم صوتي تصويري یکپارچه جهت پخش فيلم، توزیع صبحانه، نهار و عصرانه در بین بيماران، دادن لباس، پتو، ملحفه، دمپايي و كمد مجزا، همواره تلاش خود را برای حمایت از بیماران این بخش می نمایند.

 

 

دی ان ان